Tehnoloogia

Benpan Nordic betoonelementmaja tehnoloogia võimaldab maja konstruktsiooni täies mahus valmis toota tehases. Iga seinajupp mõõdetakse millimeetrilise täpsusega, et hilisem kokkupanek oleks otsekui legomäng.

Tehasest saabuvad juba valmis elemendid, mis vundamendile paigaldatakse ja vajadusel viimistletakse – jättes fassaadiks eheda betooni, krohvitud pinna, puitfassaadi või midagi muud. See tähendab, et uue kodu seinad kerkivad kõigest mõne päevaga.

Betoonelemendid on valmistatud tugevdatud fiiberbetoonist, mille sisse on juba integreeritud soojustuspaneelid, kommunikatsioonid ja torustik. Ühtlasi annab see võimaluse ehitustöid läbi viia igal aastaajal ning garanteerib kõige kõrgema energiaklassi ja madalamad küttekulud.

Kaasaegses maailmas on iga ehitis pikaajaline investeering. Pöörame suurt tähelepanu oma toodangu kvaliteedile ja materjalidele, et neist ehitatud hooned kestaksid võimalikult kaua. Usaldame ja väärtustame betooni kõrgelt hinnatud tugevust ja vastupidavust Betooni annab lõigata erineva kuju ja suurusega, mis tagab piiramatuid projekteerimisvõimalusi. Võrreldes puitkonstruktsiooniga on betoon oluliselt vastupidavam tulekahjustustele, välismürale ja tormituultele.

Kui varem võis öelda, et betoonmaja ehitamine on pigem ajamahukas, kulukas ja mõeldud ainult suurehitistele, siis uudne tehnoloogia tõestab meile vastupidist, andes võimaluse kodu luua mõistliku hinna eest kõigest 100 päevaga.

CE sertifikaat tõendab, et BENPAN NORDIC elementmajades kasutatavad materjalid vastavad Euroopa Liidus kehtivatele nõuetele.

01

Projekteerimine

Iga kodu lugu saab alguse visioonist – kodu suurus, asukoht, omadused. Vastavalt sellele näeme, kas on sobilik mõni Benpan Nordic valmisprojekt, selle edasiarendus või on parim valik erilahendus.

Valmisprojekti kasuks räägib asjaolu, et suur mõttetöö on juba Sinu eest ära tehtud ning 3D fotodelt on kohe võimalik visuaalset tunnetust saada. Lisaks tagab valmisprojekti kasutamine maja kiire valmimise jäädes vastavalt valikutele 45-100 päeva piiresse. Igat valmisprojekti on võimalik ka edasi arendada just vastavalt Sinu soovidele.

Erilahenduse puhul on aga võimalik toota just selline maja, millest oled pikat unistanud. Vahel on see vajalik, kui tulevane koduomanik teab täpseid detaile, mida kodult ootab või asukoht seab tingimusi, mida hoone aitab kas elimineerida või võimendada – olgu selleks päikese liikumine, kaunid vaated või näiteks privaatsuse tagamine.

Projekteerimisel oleme partneriks nii arhitektuuri loomisel kui siseviimistluse valikutes – alustades maja ruumiprogrammist ja lõpetatdes interjööri- ning nutilahendustega.

Projekteerimine
Disain
Nutikodu
Valgustus
Ehitusluba
02

Tootmine

Kui nägemus majast on paberile saanud, lähevad maja elemendid tehases tootmisesse. See tähendab, et kõik projektis olnud osad saavad tehases läbi arvutiprogrammide täpselt mõõdistatud ja teostatud.

Kui Benpan Nordic elementmajade seinad on alati betoonist, siis lagede ja katusekonstruktsiooni puhul saame vastava otsuse langetada tulenevalt projektist, kas on parim kasutada betooni, puitu või metalli. Ka puit- ja metallosad valmivad tehases.

Tootmisel arvestatakse kõigi projektis olevate kommunikatsioonidetailidega – elektripistikute ja lülitite asukohad, nutikodu juhtmestik, veetorustik ja muu säärane. See tagab, et hilisem ehitus ja paigaldus sujuks kui legomäng. Lisaks saab tootmise käigus arvestada ka juba siseviimistlusvalikutega – näiteks, kui koduomanik soovib ehedaid betoonseinu puhtal kujul interjööris eksponeerida.

03

Ehitus

Maja püstitamine algab vundamendi ehitusest, misjärel saabuvad tehasest ülejäänud elemendid, mis omavahel kokku monteeritakse justkui legoklotsid. Seejärel toimub maja viimistlemine – soovi korral nii seest kui väljast.

Iga koduomanik saab valida, millises seisus ta maja üleandmisel soovib – kas musta karbi kujul või valmis sissekolimiseks.

Vaata videost,
kuidas Benpan Nordic elementmaja püstitus toimub.
Kui inspireerisime sind või tekitasime
küsimusi, siis kontakteeru minuga julgesti
Janek Tobi portree
Home is wherethe heart is

Janek Tobi
Kliendisuhete juht

+372 512 1393
janek@benpan-nordic.ee

Kas soovid, et võtaksime Sinuga ise ühendust?
Vajuta siia