Korduma kippuvad küsimused

Ehitus on keeruline ja detailirohke ning selle käigus tekib alati küsimusi. Seda olulisem on juba enne ehituse algust nendele küsimustele vastuseid leida, sest see teeb kõigi elu lihtsamaks

Miks peaks ehitama maja just Benpan Nordic elementidest?
Benpan Nordic tehnoloogia on suur samm edasi betoonelementide tootmises, kus peamiseks probleemiks on elementide suur kaal ning kõrge hind. Meie elemendid on pea 40% kergemad kui tavapärane betoon. See annab rahalise kokkuhoiu nii tootmises, transpordis kui ka paigaldamise käigus vajamineva kraana võimsuses. Oleme spetsialiseerunud just eramajadele (ühe-, kahepere- ning ridaelamute) ehitusele. See tagab, et tegemist pole mitte lihtsalt hoonega vaid koduga, sest meie meeskond on abivalmis ning leiab lahenduse kõigile võimalikele ideedele.
Kas pakute ka “võtmed kätte” lahendust?
Benpan Nordic pakub “võtmed kätte” lahendust, mis annab ajalise ning ka eelarvelise võidu tulevasele koduomanikule.
Kui paksud on Benpan-Nordic välisseinad?
Välisseina paksus algab kõigest 300mm-st. See teeb Benpan-Nordic välisseinad on palju õhemaks, kui tavalisel puitkarkass või kivimajal. See omakorda tähendab +8-14% rohkem netopinda ehitusaluse pinnaga võrreldes. Täpne seina paksus oleneb sellest, millist lõppviimistlust ja seinakattematerjali fassaadil kasutada.

Janek Tobi
Kliendisuhete juht

+372 513 1393
janek@benpan-nordic.ee

Kas nii õhuke sein on ka soojapidav?
Benpan Nordic tehnoloogia abil on võimalik ehitada parima soojapidavusega passiivmaju. Seina U-väärtus on 0,15 - 0,20.
Kas teie pakutud lahendust on võimalik saada ka puhta betoonfassaadina?
Kõik kolm meie tootevalikus olevate Benpan Nordic betoonelementide lõppviimistlsu on võimalik katta ükskõik millise soovitud ilmega – alustades puhtast betoonist, metallist ja klaasist, lõpetades traditsioonilisemate materjalidega nagu krohv, tellis või puit.
Kui maja on projekteeritud puitsõrestik lahendusele, siis kas on võimalik kasutada ka teie elemente?
Jah, loomulikult! Benpan Nordicu meeskond projekteerib konstruktsiooni ümber ilma, et peaks arhitektuurselt muudatusi tegema.
Kas elementide paigalduseks on vaja väga võimsat kraanat?
Benpan Nordic pakub traditsioonilisest betoonelemendist ligi 40% kergemat kaalu m2 kohta. Tellitav kraana mida paigaldustööde jaoks vajate on tavapäraselt 50-60 tonnise tõstevõimsusega. See omakorda pakub olulist rahalist kokkuhoidu.
Kui pikk on ehitusaeg?
Kui vundament on valmis, siis Benpan Nordic betoonelementide paigaldusaeg on 150m2 maja puhul kõigest 4-5 päeva. Tänu lühikesele ehitusajale on laenuga finantseerimise asjaajamine pangaga lihtne ja kiire. Tänu lühikesele ehitusajale on laenuga finantseerimise asjaajamine pangaga lihtne ja kiire.
Ventilatsioon?
Benpan betoonelementide eelis seisneb selles, et ventilatsioonitorustikku saab paigaldada vahepaneeli sisse, tagades võimaluse vältida inetuid kipskarbikuid seintel.
Elekter?
Elektriinstallatsiooni tarvis paigaldatakse tehases vastavalt projekti ettekirjutustele nii sise- kui ka välisseinte sisse eletritoosid ning kanalid. Tänu sellele on hilisemas ehitusfaasis palju kiirem ja efektiivsem vedada erinevaid vajaminevaid kaableid.
Milline on Benpan Nordic betoonelemendi jalajälg loodusele?
See on midagi millesse suhtume väga tõsiselt. Kuna elemendi tootmisel kasutatakse vähem betooni, siis on tegemist ka keskkonnasäästlikuma lahendusega. Lisaks uuendame ja rakendame parimaid teadmisi selleks, et nii tootmises, kui ka ehitusplatsil oleks meie jalajälg loodusele minimaalne.
Kui teil tekkis veel küsimusi, siis vastame neile hea meelega Vajuta siia